نروژ صادرات سلاح را به ترکیه متوقف کرد

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دولت نروژ روز پنجشنبه در واکنش به حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، صادرات سلاح را به آنکارا متوقف کرد.

نروژ صادرات سلاح را به ترکیه متوقف کرد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نروژ که یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است، همه صادرات تسلیحاتی خود به ترکیه، دیگر عضو این سازمان، را متوقف کرد.

دولت فنلاند نیز که رئیس فعلی اتحادیه اروپا نیز هست، روز گذشته حمله ترکیه به شمال سوریه را نیز محکوم و اعلام نموده بود که صادرات سلاح به آنکارا را متوقف می نماید.

پیش تر ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا محسوب می گردد نیز خواهان توقف فوری عملیات ترکیه در شمال شرق سوریه شده بود.

در همین ارتباط ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو از ترکیه خواست با اقدام نظامی در شمال شرق سوریه، منطقه را بی ثبات تر نکند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه از شروع عملیات نظامی در شمال شرق سوریه اطلاع داد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام نمود که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ)، چشمه صلح نام دارد.

اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه به رغم مخالفت های گسترده منطقه ای و جهانی صورت گرفت.

پیشتر، ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات (3 شهریور 95 تا 9 فروردین 96) و عملیات شاخه زیتون (30 دیماه 96 تا 4 فروردین 97) با همکاری گروه های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف نموده بود.

منبع: عصر ایران

به "نروژ صادرات سلاح را به ترکیه متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نروژ صادرات سلاح را به ترکیه متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید