نیروهای وابسته خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه ای را سرنگون کردند

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، پدافند هوایی نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه ای را سرنگون کردند.

نیروهای وابسته خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه ای را سرنگون کردند

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ، پدافند هوایی نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر، روز دوشنبه، یک پهپاد ترکیه ای را هدف قرار داد و این پهپاد در جنوب طرابس سقوط کرد.

به گزارش وبگاه خبری شبکه لیبیا، پهپاد ترکیه ای پس از پرواز از پایگاه نظامی معیتیقه هدف نهاده شد و در جنوب پایتخت لیبی سقوط کرد.

دیروز دوشنبه نیز درگیری بین نیروهای شرق و غرب لیبی در چند محور در جنوب شرقی طرابلس پایتخت این کشور با وجود دعوت مجامع بین المللی به آتش بس، تشدید شد (جزئیات بیشتر).

لیبی بعد از سرنگونی سرهنگ معمر القذافی، دیکتاتور لیبی در سال 2011، مدتی بدون دولت مرکزی ماند تا اینکه سال 2015 با حمایت سازمان ملل و جامعه بین الملل، دولت وفاق ملی با هدف ایجاد ثبات در این کشور به ریاست السراج بر اساس توافق صُخیرات مغرب تشکیل شد. هم اکنون شهر طرابلس، محل استقرار این دولت و مجلس وابسته به آن است.

به دنبال تشکیل این دولت، نیروهای سیاسی و نظامی حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی نیز دست به ایجاد دولت موازی به ریاست عبدالله الثنی و مجلس در طبرق زدند که به مجلس طُبرُق معروف است و طی این سال ها، بین نیروهای مورد حمایت این دو دولت و مجلس، جنگ و درگیری است.

دولت وفاق ملی و دولت طُبرق لیبی طی این مدت بر سر تصاحب قدرت در این کشور در حال نزاع و جنگ هستند و همین امر باعث ایجاد صف بندی های بین المللی و منطقه ای شده است. به رغم اینکه دولت وفاق لیبی به ریاست فایز السراج مورد حمایت اروپا، آمریکا و سازمان ملل است، ولی مصر، عربستان سعودی، امارات و یونان، از دولت موازی مستقر در بنغازی حمایت سیاسی و نظامی می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای وابسته خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه ای را سرنگون کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای وابسته خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه ای را سرنگون کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید