واکنش سازمان ملل به محدودیت های آمریکا برای وزیر خارجه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در واکنش به ایجاد محدودیت برای وزیر امور خارجه و هیئت دیپلماتتیک ایران در نیویورک، فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام نمود که این نگرانی ها را به آمریکا به عنوان کشور میزبان انتقال می دهیم.

واکنش سازمان ملل به محدودیت های آمریکا برای وزیر خارجه ایران

به گفته فرحان حق، دبیرخانه سازمان ملل متحد از محدودیت ایجاد شده از سوی آمریکا برای کارکنان نمایندگی ایران مطلع است و تماس خود را با نمایندگی هر دو کشور در سازمان ملل متحد ادامه خواهد داد.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین توافق برجام را یک دستاورد قابل ملاحظه دیپلماتیک دانست و اعلام نمود که دبیرکل سازمان ملل متحد به طور مداوم از همه طرف ها خواسته است تا از مفاد این توافق تبعیت نمایند.

اظهارات معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به اقدام اخیر وزارت خارجه آمریکا در ایجاد محدودیت برای هیئت دیپلماتیک ایرانی در نیویورک اعلام شده است.

صبح امروز پس از ورود وزیرخارجه ایران و هیئت همراه به نیویورک برای شرکت در نشست عالیرتبه شورای اقتصادی-اجتماعی ملل متحد، وزیر خارجه آمریکا اعلام نمود که برای رفت و آمد هیئت دیپلماتیک ایران محدودیت هایی در نظر گرفته شده و این هیئت تنها در محدوده محل اقامت و مقر سازمان ملل متحد مجاز به تردد هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش سازمان ملل به محدودیت های آمریکا برای وزیر خارجه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به محدودیت های آمریکا برای وزیر خارجه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید