تاثیر رژیم غذایی روی بوی بدن

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، به نقل از افعانستان، به صورت کلی بوی بدن ما تا حد زیادی توسط ژنتیک، سلامت عمومی و بهداشت شخصی معین می گردد. هرچند شایع ترین دلیل بوی بد بدن وجود باکتری های روی پوست است که پروتئین ها و قند های موجود در تعریق ما را متابولیزه می نمایند، اما رژیم غذایی یا غذا هایی که انتخاب می کنیم نیز ممکن است بوی بدن ما را تحت تاثیر قرار بدهند.

تاثیر رژیم غذایی روی بوی بدن

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ به نقل از افعانستان،در واقع، بوی شما مانند چیزی است که می خورید؛ بنابراین حتی اگر بهداشت شخصی را رعایت کنید، به لطف غذا هایی که می خورید، احتمال اینکه بوی خوبی ندهید وجود دارد. احتمالا اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که که پیاز و سیر آشکارترین مجرمان بوی بد بدن هستند. این تاثیر به دلیل وجود مواد گوگردی فرار، از جمله آلیسین است که باعث می گردد بوی آن ها ساعت ها بعد از مصرف هم بماند. به همین ترتیب، غذا های دیگری مانند کلم و گل کلم نیز به دلیل وجود ترکیبات گوگردی می توانند بر بوی بدن تأثیر بگذارند.

تاثیر غذاهای تند روی بوی بدن

غذا های تند نیز ممکن است روی بوی بدن تاثیرگذار باشند، به این دلیل که آن ها دمای بدن ما را افزایش می دهند و این به نوبه خود میزان تعریق را افزایش می دهد و با تعریق بیشتر بوی بدن هم بیشتر می گردد. به علاوه، طبق مطالعه ای که در ژورنال علوم شیمی منتشر شده است، بوی بدن شرکت کنندگانی که رژیم غذایی گیاهخواری به آن ها داده شد، نسبت به شرکت کنندگانی که گوشت خورده بودند، بهتر بود.

بعضی تحقیقات نشان داده اند که بوی عرق مردانی که رژیم غذایی سالم و پر از میوه و سبزیجات داشتند، بهتر است صرف نظر از هر میزان تعریقی که دارند. از طرف دیگر، مطالعاتی که بر محور خودسنجی بوده اند، نشان می دهند که مصرف کربوهیدرات بالا با بدتر شدن بوی عرق همراه است.

تحقیق دیگری حاکی از آن است که مصرف گوشت زیاد، در مقایسه با رژیم غذایی مبتنی بر گیاه ممکن است روی بوی بدن تأثیر منفی بگذارد. به هر صورت در خوردن و نوشیدن هر چیزی که زیاده روی کنید، بوی بدن تان شما را لو خواهد داد؛ بنابراین غذاهای تان را عاقلانه انتخاب کنید!

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر رژیم غذایی روی بوی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر رژیم غذایی روی بوی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید