نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهوری آذربایجان توسعه مناسبات دو کشور و تحولات منطقه ای مورد آنالیز و گفتگو نهاده شد.

نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، در این ملاقات که عصر امروز (چهارشنبه) صورت گرفت، حسین امیرعبداللهیان اراده مقامات عالی دو کشور مبنی بر توسعه روابط دو جانبه و اشتراکات منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را مورد تاکید قرار داده و اظهار کرد: روابط دو کشور فصل نوی را شروع نموده است و این امر آثار مثبتی برای دو کشور خواهد داشت. ما آماده نهایی کردن تمام پروژه های قبلی و بنیان توافقات نو میان دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور جمهوری اسلامی ایران در ترتیبات موسوم به 3+3، این گونه همکاری ها را به نفع تحکیم صلح و ثبات در منطقه توصیف و تاکید نمود : نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند و کشورهای منطقه، خود می توانند مسائل آن را حل نمایند.

در این ملاقات الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان بر اهمیت روابط دو کشور همسایه و مسلمان اشاره نمود و اضافه کرد: مایلیم این روابط را در همه زمینه های سیاسی، مالی و فرهنگی توسعه دهیم. پروژه های مهم بین دو کشور بایستی نهایی شوند.

الهام علی اف تاکید نمود : مسائل منطقه ای بایستی به وسیله کشورهای منطقه ای حل و فصل گردد و ما با دخالت کشورهای خارج از منطقه در مسائل منطقه ای مخالف هستیم. ما اتصالات منطقه ای را برای همه کشورهای منطقه مفید می دانیم.

رئیس جمهور آذربایجان ملاقات اخیر خویش با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو را یادآور شد و آن را ثمربخش خواند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید