یمن، بن حبتور: سازمان ملل مسئول پیامدهای بسته ماندن فرودگاه صنعاء است

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن، سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان را مسئول پیامدهای ادامه بسته ماندن فرودگاه بین المللی صنعاء دانست.

یمن، بن حبتور: سازمان ملل مسئول پیامدهای بسته ماندن فرودگاه صنعاء است

به گزارش گروه بین الملل انجمنهای سلوبلاگ به نقل از المسیره، عبدالعزیز صالح بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در ملاقات با دیوید گریسلی، هماهنگ نماینده امور بشرمحبت آمیز سازمان ملل متحد گفت که سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان مسئول قانونی و اخلاقی پیامدهای ادامه بسته ماندن فرودگاه صنعاء هستند.

گریسلی هم در این ملاقات از همکاری دولت نجات ملی یمن و کوشش این دولت برای حل مشکلاتی که فعالیت های انسان محبت آمیز سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی در یمن با آن روبرو هستند تمجید کرد.

از سوی دیگر مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ملاقات با صادق امین ابورأس رئیس حزب کنگره مردمی سراسری گفت که ائتلاف متجاز به رهبری آمریکا، عربستان، انگلیس و امارات طیف های مخلف مردم یمن را هدف قرار می دهند و ثروت های یمن را بدون استثناء نابود می نمایند.

دو طرف در این ملاقات درباره تازه ترین تحولات یمن در سایه ادامه تجاوز و محاصره و تشدید فشارهای مالی عربستان علیه یمن بحث و گفتگو کردند.

در این ملاقات بر اهمیت تقویت روابط و هماهنگی بین انصارالله و حزب کنگره مردمی سراسری یمن و یکپارچه سازی کوشش ها برای مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی تاکید شد.

دو طرف بعلاوه بر ضرورت تقویت انسجام جبهه داخلی برای به شکست کشاندن نقشه های متجاوزان علیه یمن تاکید کردند.

دو طرف در این ملاقات پیروزی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب را تبریک گفتند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با بعضی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی گناه نتیجه ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یمن، بن حبتور: سازمان ملل مسئول پیامدهای بسته ماندن فرودگاه صنعاء است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، بن حبتور: سازمان ملل مسئول پیامدهای بسته ماندن فرودگاه صنعاء است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید