یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا افسردگی نگیرید

به گزارش انجمنهای سلوبلاگ، دانشمندان با تجزیه و تحلیل الگو های رفتاری که می تواند بر میزان افسردگی تأثیر بگذارد، دریافته اند که اگر صبح ها فقط یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید، شانس ابتلا به افسردگی در شما 23 درصد کاهش می یابد.

یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا افسردگی نگیرید

به گزارش دویچه وله به نقل از Neuro Science News، محققان مستقر در دانشگاه کلرادو بولدر این تحقیق را بر اساس داده های مربوط به 840 هزار نفر انجام داده اند.

اختلال افسردگی اساسی بر احساس، تفکر و رفتار شما تأثیر می گذارد و می تواند منجر به انواع مسائل عاطفی و جسمی شود. ممکن است در انجام کار های عادی روزمره مشکل داشته باشید و گاهی ممکن است احساس کنید که زندگی ارزش هیچ چیز را ندارد.

افسردگی یک نقطه ضعف نیست و شما نمی توانید به راحتی از آن خلاص شوید. افسردگی ممکن است به درمان طولانی مدت نیاز داشته باشد.

به گفته محققان، اگرچه افسردگی می تواند ریشه ژنتیکی داشته باشد، اما با تغییر عمدی زمان بیدار شدن، می توان پتانسیل ژنتیکی بودن افسردگی را به چالش کشید.

مطالعات قبل نشان داده بود که شب زنده دارها، دو برابر بیشتر از افراد دیگر دچار افسردگی می شوند. با این حال به گفته دانشمندان این مطالعه، قرار دریافت در معرض نور بیشتر در طول روز، باعث افزایش ترشح هورمونی به نام سروتونین در مغز می شود. سروتونین با تقویت روحیه و کمک به فرد در احساس آرامش و تمرکز همراه است. بدون قرار دریافت در معرض نور کافی، سطح سروتونین شما ممکن است افت کند. سطوح پایین سروتونین علاوه بر خطر ابتلا به افسردگی اساسی، شانس فرد برای ابتلا به اضطراب، اسکیزوفرنی، کاهش میل جنسی، بیش فعالی و مسائل حافظه را افزایش می دهد.

این تحقیق در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده است.

منبع: فرارو

به "یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا افسردگی نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا افسردگی نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید